19 wrz 2022

Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej rozpoczyna działalność!

Dzień 7.09.2022 już na zawsze pozostanie w naszej pamięci! DCS to raj dla biathlonistów i narciarzy biegowych.

#NaPolanie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Przestronny stadion i strzelnica biathlonowa, przylegające do budynku głównego, w którym znajduje się całe zaplecze do organizacji zawodów, pomieszczenia do pomiaru czasu, jury, spikera, smarowalnie i szatnie.

– Otwieramy tutaj jeden z najnowocześniejszych ośrodków w całej Polsce jak i w Europie. Cieszę się, że będziemy mogli rozwijać nasze talenty, a przyszłe pokolenia sportowców będą mogły osiągać sukcesy – powiedział obecny na inauguracji  premier Mateusz Morawiecki wskazując, że to przedsięwzięcie to dobry przykład inwestycji, która łączy w sobie kilka dziedzin życia - sport, turystykę i zdrowie.

Mieszkańcy Dolnego Śląska i goście regionu zyskują miejsce, do którego można wygodnie dojechać pociągiem, na miejscu wypożyczyć potrzebny sprzęt, skorzystać z bistro, restauracji i centrum SPA z basenem. Obiekt posiada 200 miejsc noclegowych, co pozwala przyjmować turystów indywidualnych, jak i grupy zorganizowane.

Inne z tej kategorii

Inwestycja dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu.
Copryright © 2023 Polana Jakuszycka

Design by Proformat

Skip to content